Relacje inwestorskie

Połączyliśmy siły i tworzymy inwestycje dla wymagającego Klienta. Nie boimy się wyzwań, a słowa „niemożliwe” nie ma w naszym słowniku. Mamy kilkadziesiąt lat doświadczenia, setki wybudowanych mieszkań oraz – to co najważniejsze – tysiące zadowolonych Klientów. Granit SA to połączenie dwóch firm o gruntowanej pozycji na rynku inwestycyjnym: GI Granit oraz Juroszek Holding.

W portfolio Grupy Granit jest m.in. jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków Pomorza. Olivia Star ma 180 metrów wysokości, co czyni z niej najwyższy obiekt Trójmiasta i lokuje w czołówce najwyższych budynków w Polsce. Wysokość wieżowca nawiązuje do wydarzeń sierpniowych w Gdańsku w 1980 roku, a architektura szczytu – do sąsiadującej z OBC Hali Olivia. Taras widokowy znajdujący się na 32. piętrze Olivia Star jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez mieszkańców i turystów w Gdańsku. W bogatym portfolio przedsiębiorstwa znajdują się osiedla mieszkaniowe, najwyższej klasy centra biznesowe, obiekty handlowo-usługowe i przemysłowe. Od 2013 roku GI Granit uczestniczy w programie “Rzetelna Firma”, co świadczy o dobrej kondycji finansowej, solidności oraz wiarygodności.

Z połączenia dwóch doświadczonych i solidnych firm powstała Granit SA. Markę kreują ludzie z pasją, otwarci, kreatywni, z ogromnym doświadczeniem i jeszcze większą chęcią do działania. Jesteśmy po to, żeby wspólnie stworzyć idealnie miejsce do życia. Dla Ciebie.

Zarząd Granit S.A.

Patryk Mamelski
Prezes Zarządu GRANIT S.A.

Marcin Białkowski
Wiceprezes Zarządu GRANIT S.A.

Andrzej Biedronka-Tetla
Wiceprezes Zarządu GRANIT S.A.

Rada Nadzorcza Granit S.A.

Zbigniew Juroszek
Przewodniczący Rady Nadzorczej GRANIT S.A.

Tomasz Juroszek
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej GRANIT S.A.

Arkadiusz Hinc
Członek Rady Nadzorczej GRANIT S.A.


Strategia spółki

  • Świadome kreowanie wizerunku marki na lidera rynku deweloperskiego w północnej Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem miast: Rumia, Reda, Słupsk, Kołobrzeg, Elbląg, Olsztyn, Bydgoszcz i Toruń.
  • Odpowiedź na potrzeby lokalnego rynku i stworzenie oferty spełniającej oczekiwania Klientów.
  • Stabilność i elastyczność dzięki dywersyfikacji źródeł finansowania inwestycji.
  • Portfel atrakcyjnych gruntów północnej Polski i przygotowanie do zakupu kolejnych.
  • Praca na projektach najlepszych architektów w Polsce oraz rozwój własnego biura projektowego.
  • Rozbudowa struktury wewnętrznej organizacji; przygotowanie inwestycji, budowa i sprzedaż nieruchomości w ramach własnych zasobów.
  • Generalne wykonawstwo pod pełną kontrolą — gwarancja: terminowości, rzetelności i wysokich standardów wykonania inwestycji.

Logo Granit SA

Nazwa pełna: GRANIT SPÓŁKA AKCYJNA
Forma prawna: spółka akcyjna
KRS: 0000909148

NIP: 5842806290
REGON: 389351695
Data rejestracji: 30 czerwca 2021 r.

Adres siedziby:
Al. Rzeczypospolitej 4D / 177, 80-369 Gdańsk, Polska
Kapitał zakładowy: 1 mln
Kapitał wpłacony: 1 mln


Akcjonariat

Kapitał zakładowy GRANIT S.A. wynosi 1.000.000,00 zł i dzieli się na 1.000.000 akcji o numerach od 1 do 1.000.000 serii A o wartości nominalnej 1,00 zł każda. Wszystkie akcje są imienne i nieuprzywilejowane.