Przejdź do treści
Wileńska Park • Słupsk
Powrót do aktualności

Bliżej Miasta, Bliżej Kultury

Słupsk to miasto tętniące życiem, także tym kulturalnym. To tutaj znajduje się największa na świecie kolekcja obrazów Witkacego, i to tutaj odbywa się wiele popularnych wydarzeń kulturalnych. Mieszkanie w centrum miasta to nie tylko synonim lepszego statusu, ale także wygoda i łatwy dostęp do usług i kultury. Właśnie ten element życia w centrum stał się inspiracją dla twórców filmu „Bliżej miasta, bliżej kultury” prezentującego inwestycję Wileńska Park.

Wileńska Park to inwestycja powstająca w śródmieściu Słupska, przy ulicach Mickiewicza, Żeromskiego oraz Wileńskiej. Projekt został z szacunkiem wkomponowany w zastaną tkankę miejską i nawiązuje do okolicznych, secesyjnych kamienic.

W Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku 14 października o godz. 17:00 odbędzie się premiera filmu „Bliżej miasta, bliżej kultury”, jest to inicjatywa, która powstała we współpracy między innymi z Urzędem Miasta. Wydarzenie będzie jednocześnie ogłoszeniem współpracy z Nowym Teatrem. W ramach eventu zaplanowano występ trio smyczkowego Amber, a swoje wystąpienie ze sceny wygłoszą Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, dyrektor Granit SA Sambor Mieruszewski oraz dyrektor Nowego Teatru w Słupsku Dominik Nowak. Po premierze film będzie dostępny na stronie i w serwisie społecznościowy dewelopera.